Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 60% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 134kcal |
| Protein (g) | 3g |
| Lipids (g) | 0.6g |
| Carbohydrates (g) | 29g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.3mg |
| Riboflavin (mg) | 0.12mg |
| Niacin (mg) | 2.3mg |
| Vitamin C (mg) | 3mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 51mg |
| Iron (mg) | 6.9mg |
| Sodium (mg) | 8mg |
| Phosphorus (mg) | 0mg |
| Zinc (mg) | mg |