Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 44kcal |
| Protein (g) | 1.7g |
| Lipids (g) | 0.3g |
| Carbohydrates (g) | 8.6g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.05mg |
| Riboflavin (mg) | 0.06mg |
| Niacin (mg) | 0.3mg |
| Vitamin C (mg) | 18mg |
| Vitamin A (mg) | 2mg |
| Calcium (mg) | 68mg |
| Iron (mg) | 0.5mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 34mg |
| Zinc (mg) | mg |