Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 32% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 136kcal |
| Protein (g) | 19.8g |
| Lipids (g) | 5.9g |
| Carbohydrates (g) | 0.9g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.04mg |
| Riboflavin (mg) | 0.18mg |
| Niacin (mg) | 10mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 22mg |
| Iron (mg) | 2.8mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 220mg |
| Zinc (mg) | mg |