Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 260kcal |
| Protein (g) | 28.3g |
| Lipids (g) | 15.5g |
| Carbohydrates (g) | 1.7g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.49mg |
| Riboflavin (mg) | 1.98mg |
| Niacin (mg) | 7.2mg |
| Vitamin C (mg) | 6mg |
| Vitamin A (mg) | 45mg |
| Calcium (mg) | 8mg |
| Iron (mg) | 6.1mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 249mg |
| Zinc (mg) | mg |