Milk and derivatives
31 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 228kcal |
| Protein (g) | 15.2g |
| Lipids (g) | 17.2g |
| Carbohydrates (g) | 3g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.02mg |
| Riboflavin (mg) | 0.46mg |
| Niacin (mg) | 0.8mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 192mg |
| Calcium (mg) | 490mg |
| Iron (mg) | 1.5mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 270mg |
| Zinc (mg) | mg |