Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 10% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 53kcal |
| Protein (g) | 0.9g |
| Lipids (g) | 0.1g |
| Carbohydrates (g) | 12g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.03mg |
| Riboflavin (mg) | 0.05mg |
| Niacin (mg) | 0.3mg |
| Vitamin C (mg) | 4mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 38mg |
| Iron (mg) | 0.8mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 13mg |
| Zinc (mg) | mg |