Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 129kcal |
| Protein (g) | 20.3g |
| Lipids (g) | 4.1g |
| Carbohydrates (g) | 2.8g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.23mg |
| Riboflavin (mg) | 4.7mg |
| Niacin (mg) | 10.6mg |
| Vitamin C (mg) | 20mg |
| Vitamin A (mg) | 14013mg |
| Calcium (mg) | 12mg |
| Iron (mg) | 4mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 350mg |
| Zinc (mg) | mg |