Milk and derivatives
31 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 89kcal |
| Protein (g) | 2.9g |
| Lipids (g) | 2.5g |
| Carbohydrates (g) | 13.6g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.04mg |
| Riboflavin (mg) | 0.12mg |
| Niacin (mg) | 0.4mg |
| Vitamin C (mg) | 1mg |
| Vitamin A (mg) | 63mg |
| Calcium (mg) | 113mg |
| Iron (mg) | 0.1mg |
| Sodium (mg) | 46mg |
| Phosphorus (mg) | 78mg |
| Zinc (mg) | mg |