Milk and derivatives
31 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 139kcal |
| Protein (g) | 7.1g |
| Lipids (g) | 7.9g |
| Carbohydrates (g) | 9.8g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.05mg |
| Riboflavin (mg) | 0.36mg |
| Niacin (mg) | 0.2mg |
| Vitamin C (mg) | 1mg |
| Vitamin A (mg) | 84mg |
| Calcium (mg) | 240mg |
| Iron (mg) | 0.2mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 195mg |
| Zinc (mg) | mg |