Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 60% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 37kcal |
| Protein (g) | 0.9g |
| Lipids (g) | 0.1g |
| Carbohydrates (g) | 8.2g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0mg |
| Riboflavin (mg) | 0mg |
| Niacin (mg) | 0mg |
| Vitamin C (mg) | 31mg |
| Vitamin A (mg) | 37mg |
| Calcium (mg) | 10mg |
| Iron (mg) | 0.6mg |
| Sodium (mg) | 1mg |
| Phosphorus (mg) | 15mg |
| Zinc (mg) | mg |