Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 0% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 59kcal |
| Protein (g) | 1.5g |
| Lipids (g) | 0.5g |
| Carbohydrates (g) | 12g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.01mg |
| Riboflavin (mg) | 0.17mg |
| Niacin (mg) | 0.8mg |
| Vitamin C (mg) | 20mg |
| Vitamin A (mg) | 173mg |
| Calcium (mg) | 9mg |
| Iron (mg) | 1.7mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 21mg |
| Zinc (mg) | mg |