Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 90% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 63kcal |
| Protein (g) | 1g |
| Lipids (g) | 0.1g |
| Carbohydrates (g) | 14.6g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.22mg |
| Riboflavin (mg) | 0.05mg |
| Niacin (mg) | 0.9mg |
| Vitamin C (mg) | 18mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 42mg |
| Iron (mg) | 1.7mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 10mg |
| Zinc (mg) | mg |