Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 105kcal |
| Protein (g) | 19g |
| Lipids (g) | 3.2g |
| Carbohydrates (g) | 0g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.16mg |
| Riboflavin (mg) | 0.37mg |
| Niacin (mg) | 4.2mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 10mg |
| Iron (mg) | 60mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 270mg |
| Zinc (mg) | mg |