Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 45% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 271kcal |
| Protein (g) | 5.4g |
| Lipids (g) | 0.5g |
| Carbohydrates (g) | 61.3g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.2mg |
| Riboflavin (mg) | 0.19mg |
| Niacin (mg) | 2.5mg |
| Vitamin C (mg) | 20mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 81mg |
| Iron (mg) | 1.1mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 86mg |
| Zinc (mg) | mg |