Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 70% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 88kcal |
| Protein (g) | 1.5g |
| Lipids (g) | 0.1g |
| Carbohydrates (g) | 20.1g |
| Fiber (g) | 2.6g |
| Tiamine (mg) | 0.05mg |
| Riboflavin (mg) | 0.03mg |
| Niacin (mg) | 0.6mg |
| Vitamin C (mg) | 19mg |
| Vitamin A (mg) | 22mg |
| Calcium (mg) | 8mg |
| Iron (mg) | 0.9mg |
| Sodium (mg) | 3mg |
| Phosphorus (mg) | 27mg |
| Zinc (mg) | mg |