Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 70% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 199kcal |
| Protein (g) | 3.3g |
| Lipids (g) | 4.2g |
| Carbohydrates (g) | 37.1g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.04mg |
| Riboflavin (mg) | 0.11mg |
| Niacin (mg) | 0.9mg |
| Vitamin C (mg) | 20mg |
| Vitamin A (mg) | 730mg |
| Calcium (mg) | 23mg |
| Iron (mg) | 0.7mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 47mg |
| Zinc (mg) | mg |