Milk and derivatives
31 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 318kcal |
| Protein (g) | 5g |
| Lipids (g) | 32.5g |
| Carbohydrates (g) | 1.3g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.03mg |
| Riboflavin (mg) | 0.16mg |
| Niacin (mg) | 0.2mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 353mg |
| Calcium (mg) | 68mg |
| Iron (mg) | 0.2mg |
| Sodium (mg) | 46mg |
| Phosphorus (mg) | 73mg |
| Zinc (mg) | mg |