Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 95% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 29kcal |
| Protein (g) | 0.8g |
| Lipids (g) | 0.3g |
| Carbohydrates (g) | 5.7g |
| Fiber (g) | 1.9g |
| Tiamine (mg) | 0.03mg |
| Riboflavin (mg) | 0.07mg |
| Niacin (mg) | 0.9mg |
| Vitamin C (mg) | 43mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 0mg |
| Iron (mg) | 0mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 0mg |
| Zinc (mg) | mg |