Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 30% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 66kcal |
| Protein (g) | 2.1g |
| Lipids (g) | 1.6g |
| Carbohydrates (g) | 10.7g |
| Fiber (g) | 5.9g |
| Tiamine (mg) | 0.02mg |
| Riboflavin (mg) | 0.35mg |
| Niacin (mg) | 2.1mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 12mg |
| Iron (mg) | 0.9mg |
| Sodium (mg) | 20mg |
| Phosphorus (mg) | 50mg |
| Zinc (mg) | mg |