Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 75% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 39kcal |
| Protein (g) | 0.9g |
| Lipids (g) | 0.3g |
| Carbohydrates (g) | 8.2g |
| Fiber (g) | 9.9g |
| Tiamine (mg) | 0.16mg |
| Riboflavin (mg) | 0.08mg |
| Niacin (mg) | 1.5mg |
| Vitamin C (mg) | 60mg |
| Vitamin A (mg) | 107mg |
| Calcium (mg) | 13mg |
| Iron (mg) | 0.8mg |
| Sodium (mg) | 16mg |
| Phosphorus (mg) | 33mg |
| Zinc (mg) | mg |