Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 118kcal |
| Protein (g) | 17.9g |
| Lipids (g) | 4.3g |
| Carbohydrates (g) | 2g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0mg |
| Riboflavin (mg) | 0mg |
| Niacin (mg) | 0mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 8404mg |
| Calcium (mg) | 40mg |
| Iron (mg) | 14mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 240mg |
| Zinc (mg) | mg |