Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 50% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 40kcal |
| Protein (g) | 0.7g |
| Lipids (g) | 0.1g |
| Carbohydrates (g) | 9.1g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0mg |
| Riboflavin (mg) | 0mg |
| Niacin (mg) | 0.3mg |
| Vitamin C (mg) | 15mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 4mg |
| Iron (mg) | 0.5mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 39mg |
| Zinc (mg) | mg |