Fruits and derivatives
92 Foods
| Eatable percent | 50% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 66kcal |
| Protein (g) | 0.6g |
| Lipids (g) | 0.1g |
| Carbohydrates (g) | 15.9g |
| Fiber (g) | 3.9g |
| Tiamine (mg) | 0.13mg |
| Riboflavin (mg) | 0.12mg |
| Niacin (mg) | 0.5mg |
| Vitamin C (mg) | 100mg |
| Vitamin A (mg) | 140mg |
| Calcium (mg) | 15mg |
| Iron (mg) | 0.5mg |
| Sodium (mg) | 4mg |
| Phosphorus (mg) | 21mg |
| Zinc (mg) | mg |