Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 199kcal |
| Protein (g) | 12.4g |
| Lipids (g) | 12.5g |
| Carbohydrates (g) | 9.3g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.62mg |
| Riboflavin (mg) | 0.03mg |
| Niacin (mg) | 0.5mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 0mg |
| Calcium (mg) | 59mg |
| Iron (mg) | 1.8mg |
| Sodium (mg) | 1228mg |
| Phosphorus (mg) | 191mg |
| Zinc (mg) | mg |