Milk and derivatives
31 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 378kcal |
| Protein (g) | 33.5g |
| Lipids (g) | 26g |
| Carbohydrates (g) | 2.5g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.06mg |
| Riboflavin (mg) | 0.61mg |
| Niacin (mg) | 0.1mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 283mg |
| Calcium (mg) | 829mg |
| Iron (mg) | 1.7mg |
| Sodium (mg) | 0mg |
| Phosphorus (mg) | 0mg |
| Zinc (mg) | mg |