Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 107kcal |
| Protein (g) | 15.5g |
| Lipids (g) | 4.5g |
| Carbohydrates (g) | 1.2g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.37mg |
| Riboflavin (mg) | 0.25mg |
| Niacin (mg) | 5.3mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 4mg |
| Calcium (mg) | 14mg |
| Iron (mg) | 3.6mg |
| Sodium (mg) | 1342mg |
| Phosphorus (mg) | 283mg |
| Zinc (mg) | mg |