Meat and derivatives
152 Foods
| Eatable percent | 100% |
|---|---|
| Calories (kcal) | 146kcal |
| Protein (g) | 26.1g |
| Lipids (g) | 4.1g |
| Carbohydrates (g) | 1.2g |
| Fiber (g) | 0g |
| Tiamine (mg) | 0.37mg |
| Riboflavin (mg) | 0.23mg |
| Niacin (mg) | 1.6mg |
| Vitamin C (mg) | 0mg |
| Vitamin A (mg) | 2264mg |
| Calcium (mg) | 11mg |
| Iron (mg) | 6.6mg |
| Sodium (mg) | 207mg |
| Phosphorus (mg) | 225mg |
| Zinc (mg) | mg |